Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Bezpieczeństwo depilacji laserowej

Specjalnie dla Państwa uruchomiliśmy specjalny cykl artykułów “Depilacja laserowa Katowice-  specjaliści radzą”, aby w jasny i klarowny sposób przedstawić wszystkie zalety depilacji.

 

Depilacja laserowa  w co warto wierzyć?

Często w internecie oraz w naszym gabinecie pada pytanie: czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Najważniejszą kwestią w wykonywaniu zabiegów laserowych jest bezpieczeństwo klienta. Dlatego też zabieg próbny jest tak istotny przed rozpoczęciem właściwego, pełnego zabiegu depilacji laserowej. Gwarantuje nam to zarówno bezpieczeństwo, jak i skuteczność zabiegu, gdyż w trakcie próby kosmetolog dobierze najbardziej optymalne parametry depilacji w zależności od grubości i koloru włosa oraz odcienia karnacji.

Warto zwrócić uwagę, że w ostatnim czasie pojawiło się wiele gabinetów, które omija procedury bezpieczeństwa w celu maksymalizacji swoich zysków. Działa to niestety niekorzystnie nie tylko na finanse klientów, ale również na ich bezpieczeństwo.

BEZPIECZNA DEPILACJA – PRÓBY LASEROWE

Na co zatem należy zwrócić uwagę przed przystąpienia do zabiegu depilacji laserowej? Pierwszą kwestią, o którą warto wypytać personel to rodzaj urządzenia oraz przeszkolenie kadry.

Obsługa tego typu laserów wymaga oddzielnego szkolenia, a jego brak jest niezgodne z przepisami. Kolejna rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę to kwestia wywiadu oraz prób laserowych.

Każdy renomowany gabinet prowadzi z klientami wywiad na temat przeciwskazań do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Niestety bardzo wiele leków, suplementów diety czy nawet stosowanych kosmetyków jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu. Ich obecność w organizmie w połączeniu z wiązką lasera może wywołać silne podrażnienia, przebarwienia lub nawet poparzenia. Z kolei próba laserowa polega na wykonaniu kilku strzałów próbnych na wybranej partii ciała – klientka w ciągu najbliższych godzin obserwuje dane miejsce, czy skóra odpowiednio reaguje i czy nie pojawiają się niepokojące zmiany.

W przypadku, gdyby z jakiegoś powodu pojawiła się jednak niepożądana reakcja lepiej by był to niewielki fragment ciała niż np. powierzchnia całych nóg… W trakcie takiej próby dobierane są również parametry zabiegu – nam ułatwia to pracę, a Państwu gwarantuje maksymalną skuteczność przy jak najmniejszej liczbie zabiegów.

WYKWALIFIKOWANY PERSONEL

Obecnie na rynku pojawiły się gabinety, które oferują bardzo tanią depilację lub pakiety „do skutku”. Zdarza się dość często, że pracują tam osoby niewykwalifikowane, które nie posiadają szkolenia ani odpowiedniego wykształcenia do wykonywania tego typu procedur. Niestety w najlepszym wypadku kończy się to miernymi wynikami, a w najgorszym nawet poparzeniem.

Statystycznie przeciętnej osobie wystarcza 4-6 zabiegów aby uzyskać trwały efekt depilacji laserowej. Oszustwo w gabinetach oferujących tanią depilację do skutku polegają na świadomym obniżaniu parametrów w celu zwiększenia ilości zabiegów. Dlatego też dany gabinet może zaoferować daną usługę taniej, ponieważ odbije to sobie na ilości zabiegów. Ponadto warto wspomnieć o gabinetach oferujących tanią imitację depilacji (epilacja IPL itp.), które podają fałszywe informacje o skuteczności lub parametrach swojego sprzętu. Stało się to istną plagą, ponieważ obecnie każdy laser czy jego tańszy odpowiednik (IPL, fotodpeilacja, VPL, SHR) jest reklamowany jako skuteczna czy trwała depilacja.

Prawda jest taka, że jedynie wysokiej klasy lasery diodowe dają trwałe efekty. Na koniec należy pamiętać, że nigdy za niską cenę nie otrzyma się usługi o wysokiej jakości.

Zatem przy wyborze gabinetu do depilacji laserowej należy pamiętać:

  • Czy obsługa gabinetu posiada wykształcenie w kierunku wykonania zabiegu
  • Czy obsługa jest przeszkolona z danego lasera
  • Czy laser jest faktycznie skuteczny i bezpieczny
  • Czy wykonywana jest próba lasera i wywiad
  • Czy personel dobiera prawidłowe parametry lasera
  • Czy zastosowane jest odpowiednie znieczulenie

 

 

Polecane artykuły:

  1. Depilacja laserowa: Dlaczego warto?
  2. Porównanie metod depilacji
  3. Jak działa laser lightsheer?

 

 

 

Specjalista Depilacja laserowa Katowice

mgr Małgorzata Budziosz

Oceń nas

Author Info

Depilacja laserowa Katowice