Jak działa laser lightsheer?

Jak działa laser lightsheer?

Masz wątpliwości bo nie wiesz jak działa laser ligthsheer Katowice? Zapraszamy do przeczytania artykuły, z którego dowiedz się wszystkiego!

 

 Laser LigtSheer – czym jest, jak działa i czy jest bezpieczny?

Laser LightSheer to nowoczesne urządzenie wyprodukowane przez firmę amerykańską Lumenic. Jest ona liderem na rynku w branży związanej z tworzeniem rozwiązań ułatwiających eliminowanie zbędnego owłosienia na ciele. Wiele lat prowadzono badania, na podstawie których odkryto właśnie prezentowany laser, który jest nie tylko łatwy w obsłudze, ale również całkowicie bezpieczny. Co więcej, efekty są warte zainwestowania właśnie w tą metodę usuwania nadmiernego owłosienia.

Jak działa laser Katowice?

Wszystkie dotychczasowe zdobyczne technologiczne nie są w stanie aż tak skutecznie działać z nadmiernym owłosieniem na ciele. Tyczy się to także lasera typu IPL, którego użycie wymaga kilkukrotnego powtarzania zabiegu, by przyniósł on oczekiwany skutek. Jego stosowanie może także prowadzić do miejscowego poparzenia skóry. Dlatego właśnie tak istotnym wynalazkiem jest laser LightSheer, którego system chłodzenia nie opiera się na stosowaniu żeli znieczulających i chłodzących. Został on bowiem wyposażony w specjalną końcówkę o nazwie ChillTip, dzięki której można odpowiednio schłodzić  skórę, a jednocześnie zniszczyć strukturę wielu pojedynczych włosków włącznie z ich cebulkami.

Omawiany laser wykorzystuje diody, których celem jest zniszczenie włosów dzięki odpowiedniej wiązce światła. Jej celem jest wypalenie komórek w mieszkach włosowych, dzięki czemu włosy nie mogą ponownie się zregenerować i odbudować. We wspomnianych już mieszkach włosowych znajduje się tak zwana macierz, do której dostarczane są składniki odżywcze za pomocą brodawki skórnej. Dzięki nim następuje wzrost włosa, dlatego zniszczenie zarówno mieszka włosowego, jak i jego macierzy jest tak istotne dla utrwalenia efektów pozbywania się owłosienia. Światło lasera dostaje się zatem do trzonu włosów, a zawarta w nich melanina wchłania wiązkę, dzięki czemu ciepło przedostaje się do mieszków i powoduje ich destrukcję. Dlatego by zniszczyć włosy, trzeba dostać się do skóry właściwej i odpowiednio ogrzać trzon włosa. Z laserem LightSheer jest to możliwe bez ryzyka jakiegokolwiek poparzenia.

 

Efekty depilacji laserowej LightSheer laser Katowice

Efekty są zdecydowanie bardziej wyraźne, niż ma to miejsce w przypadku innych stosowanych obecnie w kosmetologii laserów do usuwania nadmiernego owłosienia. Dzięki LightSheer już po pierwszym zabiegu prawie połowa, bo aż około 30 – 40% włosków zostaje całkowicie wyeliminowanych na danej powierzchni poddawanej procedurze. Wszystko jednak zależy od tego, jakie miejsce poddawane jest depilacji. W przypadku pleców może to być skuteczność na poziomie nawet 30 %, natomiast już na ramionach około 15%. Wszystko zależy od tego, ile włosków znajduje się we właściwej fazie wzrostu w danym momencie, kiedy przeprowadza się zabieg. W zależności od osobistych predyspozycji liczba koniecznych do wykonania zabiegów może się różnić. Zazwyczaj jednak jest to seria od 2 do 5 zabiegów. Jest to czas, po którym dochodzi do trwałej epilacji, czyli efektu pożądanego przez każdą osobę poddającą się depilacji laserowej LightSheer. Mimo wszystko należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zabieg można powtarzać w odstępach około 4-6 tygodniowych. Jest to czas wymagany na regenerację pozostałych włosków, które należy zaatakować, gdy macierz będzie odbudowana.

Czy depilacja laserowa LightSheer laser Katowice jest bezpieczna?

Od sposobu schładzania wykorzystywanego podczas zabiegu depilacji laserowej zależy, czy będzie on bezpieczny. Laser LightSheer podczas całej procedury eliminowania owłosienia dba o utrzymanie stałej temperatury skóry. Obniżenie temperatury jest także dobrym sposobem znieczulającym skórę, dzięki czemu nie odczuwa się bólu.

Trzymając laser LightSheer w ręku, następuje jego dociśnięcie do poddawanej zabiegowi skóry. Gdy zostaje wysłana wiązka światła, dociera ona do włosów i z pomocą rozgrzanej melaniny uszkadza strukturę włosa w maksymalnie jedną sekundę. W tym czasie uruchamiane jest także chłodzenie aktywne, które pozwala na utrzymanie stałej obniżonej temperatury skóry. Końcówkę chłodzącą lasera wykonano z szafiru, która idealnie przewodzi światło lasera, dzięki czemu precyzja wykonania zabiegu jest na wysokim poziomie, a żadne poparzenia nie mają miejsca. O tym, jak bardzo efektywny i bezpieczny jest zabieg depilacji laserowej LightSheer, świadczy również fakt, iż jakiekolwiek komplikacje miały miejsce u mniej niż 1% pacjentów i polegały głównie na lekkich odbarwieniach skórnych znikających po kilku miesiącach.

Jak przygotować się o zabiegu?

Mimo iż jest to bardzo bezpieczny zabieg, należy odpowiednio się do niego przygotować, by mieć gwarancję najlepszych efektów końcowych. Zanim przejdzie się do procedury właściwej, jest wykonywana próba, dzięki której można ustalić odpowiednie parametry dla całego zabiegu. Przed depilacją konieczne jest także ogolenie włosów, jednak z wykorzystaniem łagodnej metody niepodrażniającej skóry. Czasem zdarza się, iż podczas zabiegu stosuje się znieczulenie powierzchniowe, jednak ma to miejsce dosyć rzadko. Należy również przemyć skórę, by była ona czysta, bez podrażnień i trądziku. Tak przygotowaną skórę można już potraktować specjalistycznym urządzeniem depilacyjnym wyposażonym w laser. Katowice to miasto, w którym profesjonalne gabinety kosmetologii oferują usługę depilacji laserowej na najwyższym poziomie oraz z gwarancją uzyskania najlepszych rezultatów.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przede wszystkim zabiegowi nie mogą poddawać się kobiety w ciąży, a także osoby, które dopiero co zakończyły swój urlop i mają na sobie świeżą opaleniznę. Przed depilacją należy także odstawić kremy z retinolem oraz leki o działaniu światłouczulającym. Konieczne jest również wyeliminowanie naparów z dziurawca i nagietka. Przeciwwskazaniem jest ponadto choroba skórna, jak bielactwo oraz łuszczyca. By móc przystąpić do zabiegu, należy także zrezygnować z peelingu na minimum tydzień przed depilacją. Podczas pierwszym zabiegiem laser Katowice, zostaną podczas wywiadu określone i wykluczone wszystkie przeciwskazania, które mogłoby przeszkodzić w depilacji.

Lighsheer czy inny laser Katowice?

Jeśli masz wątpliwości czy lightsheer Katowice to laser dla Ciebie – poczytaj opinie po internecie. Przekonasz się, że najczęściej polecanym laserem jest właśnie laser lightsheer Katowice. Jeśli dalej masz wątpliwości możesz poczytać artykuł na temat zalet depilacji laserowej pod tym linkiem. 

 

Lightsheer najlepszy laser Katowice

Specjalista depilacji laserowej

mgr Małgorzata Budziosz