Porównanie depilacji

Porównanie depilacji

Artykuł pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie, jaka depilacja katowice, jest dla Ciebie! Serdecznie zapraszamy do lektury w którym zostaną porównane najpopularniejsze metody depilacji, oraz rozstrzygniemy, która depilacja jest najlepsza!

Zalety i wady różnych sposobów depilacji

Wciąż odrastające włoski to zmora, z którą każdy musi w jakiś sposób się uporać. Oczywiście metod jest wiele, każda ma swoje wady i zalety. W zależności od tego, którą się wybierze efekt będzie bardziej lub mniej zadowalający. Jakie zatem metody depilacji są dostępne? Jakie są ich dobre i złe strony?

 

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem

To oczywiście jedna z metod, która wykazuje wysoką efektywność. W zależności od naszych osobistych predyspozycji włoski po takim zabiegu odrastają bardzo powoli, ponieważ są usuwane wraz z cebulkami. Można więc cieszyć się gładkimi nogami, czy inną częścią ciała przez nawet miesiąc. To ogromny plus, jeżeli nie chce się spędzać codziennie czasu na usuwaniu owłosienia. Skóra pozostaje po takim zabiegu przyjemna w dotyku. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, iż wosk ma również swoje wady. Nie każdy jest w stanie znieść bólu, który wiąże się z tą metodą. O ile w mniej unerwionych miejscach na skórze jest to jeszcze do zniesienia, tak chociażby w przypadku pach, czy bikini próg bólu u wielu osób może zostać przekroczony. Nie każdy zatem zdecyduje się na wosk, tym bardziej, że regularnie trzeba powtarzać zabieg.

Depilacja pasta cukrowa

Ta metoda jest o tyle skuteczna, że dzięki niej efekty utrzymują się około 2-3 tygodnie. Można więc przez ten czas odetchnąć i przestać martwić się o odrastające włoski na ciele. Dzięki naturalnemu składowi jest to również sposób, z którego chętnie skorzystają alergicy, a także osoby, u których występuje problem pękających naczynek, czy żylaków. Pasta cukrowa nie jest jednak łatwa w przygotowaniu. Bez odpowiedniego przepisu nie będzie się w stanie idealnie dobrać proporcji i stworzyć pasty, która pozwoli usunąć każdy włosek. Co więcej, o ile depilacja bikini może przejść sprawnie, tak w przypadku łydek może ona być zbyt bolesna.  Warto także nadmienić, iż pasta cukrowa dzięki sokowi z cytryny ma właściwości rozjaśniające. Nie każdego efekt ten może cieszyć.

Depilator

Depilator

Przede wszystkim efekt. Utrzymuje się on bowiem nawet do 5 tygodni po depilacji. Nie trzeba więc tak często stosować wszelkiego rodzaju innych sposobów domowej depilacji, a także można zaoszczędzić, ponieważ depilator jest kosztem jednorazowym. Co ważne, używanie depilatora nie jest skomplikowane, a ze względu na brak substancji powodujących uczulenie może być on stosowany także przez alergików. Ta metoda ma jednak również swoje wady. Głównie mowa tutaj o bólu, który jest znacznie mocniej odczuwalny, ponieważ włoski wraz z cebulką nie są wyrywane w jednej chwili. Ból ten nie każdy jest w stanie wytrzymać. Iną wadą jest wrastanie włosków. Niektórzy mogą mieć do tego tendencję. Depilatora nie powinny także używać osoby , które mają bardzo cienką i podatną na podrażnienia skórę, a także mają skłonności do żylaków.

Depilacja Maszynka

Depilacja Maszynka

Znane jednorazówki są mimo wszystko najczęściej stosowane. Głównie dlatego, że można po nie szybko sięgnąć, nie są duże, więc można zabrać je w podróż, nie odstraszają również ceną i łatwością obsługi. To jednak raczej koniec zalet tegoż rozwiązania. Maszynki jednorazowe, jak sama nazwa wskazuje, nadają się do użytku za jednym razem. Później ostrze nie jest już na tyle ostre, by można było z jego pomocą ponownie usunąć wszystkie włoski. Po drugie, maszynki jednorazowe zapewniają gładkość skóry maksymalnie 1-2 dni. To wymaga więc od każdego zaangażowania w powtarzanie golenia niemalże codziennie. Trzeba więc znaleźć na to czas i chęci. Po trzecie, prezentowany sposób, mimo iż jest prosty, może jednak powodować liczne zacięcia na skórze, w szczególności w takich miejscach, jak żuchwa, czy kolana. Skutkiem są niewielkie ranki, które jednak nie wyglądają efektywnie na gładkiej skórze.

 

Depilacja Katowice Laser IPL

Depilacja Katowice Laser IPL

To jedna z nowszych technologii w kosmetologii, o której nie wszyscy mogli jeszcze słyszeć. Dzięki niej można na trwałe usunąć owłosienie, w szczególności mowa tutaj o włoskach, twardych, sztywnych i ciemnych, ponieważ zawierają one najwięcej melaniny. Dzięki światłu lasera włoski są na trwale usuwane, ponieważ dochodzi do zniszczenia ich cebulek. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest również czas wykonywania zabiegu. Trwa on bowiem nawet jedyne kilka minut, jeżeli chodzi o mniejsze powierzchnie skóry, jak p pod pachami, czy wąsik. Istnieją jednak pewne skutki uboczne procedury, o których należy wspomnieć. Może dojść do zaczerwienienia skóry oraz do uczucia swędzenia. Nie można także bezwzględnie przez kilka tygodni wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. I traktować jej peelingami. Dlatego też nie jest to najlepsza depilacja katowice.

 

Laser LightSheer

Laser LightSheer

Wspomniany laser to również metoda trwałego usuwania owłosienia z ciała, jest to jednak sposób zdecydowanie bardziej skuteczny. To jedna z najbardziej popularnych ze względu na swoją efektywność forma eliminowania włosków. Stała fala tegoż laseru wnika w skórę na głębokość nawet dwóch milimetrów, dzięki czemu struktura włoska i jego cebulki jest skutecznie zniszczona. Metoda ta jest bardzo bezpieczna, ponieważ w żaden sposób nie wpływa na ludzki organizm. Co ważne, włosy po takiej kuracji już nigdy nie odrosną. Skuteczność zapewnia więc trwałe rezultaty na całe życie. Jeśli chodzi o wady tej metody, oczywiście należy chronić skórę przez jakiś czas przed słońcem i zadbać o nią pod względem pielęgnacji. Jeżeli konieczna jest w naszym przypadku trwała i bezpieczna depilacja, Katowice oraz znajdujące się na jej terenie profesjonalne gabinety kosmetologiczne oferują prezentowany zabieg na najwyższym poziomie.

Która metoda depilacja Katowice jest najlepsza?

Z pewnością Laser LightSheer. Jest nie tylko najbardziej skuteczny, ale również najbezpieczniejszy. Niszczy on bowiem nie tylko same włoski, ale także struktury i komórki odpowiedzialne za ich odbudowę. Podczas zabiegu nie ma mowy o żadnym poparzeniu skóry, można więc cieszyć się niesamowitymi rezultatami już po kilku seriach depilacji laserowej LightSheer. Jeśli jesteś zainteresowana ofertą zapraszamy do zapoznania się z cennikiem.

 

Depilacja laserowa

Twoja najlepsza depilacja Katowice

mgr Małgorzata Budziosz