Jak działa znieczulenie EMLA w depilacji laserowej

Jak działa znieczulenie EMLA w depilacji laserowej

Jak działa znieczulenie EMLA – depilacja katowice

Depilacja katowice laserowa LightSheer nie jest zabiegiem bolesnym. Końcówka lasera jest chłodzona do 4*C co skutecznie łagodzi i maskuje nieprzyjemne doznania. W trakcie zabiegu powinno być odczuwalne lekkie ciepło, mrowienie czy szczypanie. Zabieg odczuwalny jako bardzo bolesny byłby wykonany za mocno i istniałoby ryzyko powikłań po zabiegu. Zazwyczaj stosowanie Emli jest niepotrzebne. Jednak jeśli mimo niskich parametrów zabieg odczuwany jest jako zbyt bolesny (osoba cechuje się bardzo niskim progiem bólu), można rozważyć zastosowanie maści znieczulającej Emla.

 

Depilacja Katowice: Co zawiera Emla?

Zawarte w preparacie lidokaina i prylokaina należą do środków miejscowo znieczulających. Powodują miejscowe, odwracalne zahamowanie przewodnictwa we włóknach nerwowych. Stopień znieczulenia zależy od czasu pozostawienia maści na skórze i zastosowanej dawki. W przypadku pozostawienia maści na skórze przez 1-2 h, znieczulenie utrzymuje się przez 2 h po zdjęciu opatrunku okluzyjnego. Czas od nałożenia kremu do uzyskania zamierzonego stopnia znieczulenia jest krótszy w przypadku stosowania na błony śluzowe. Czas pozostawienia maści zależy również od powierzchni ciała. Grubą warstwę kremu należy nałożyć na skórę i przykryć opatrunkiem okluzyjnym (np. folią). Opatrunek okluzyjny jest konieczny w każdym przypadku znieczulania skóry. Przed zabiegiem opatrunek jest zdejmowany, a skóra przygotowywana do właściwego zabiegu. Zabieg po zastosowaniu maści jest mniej bolesny dla osób z bardzo niskim progiem bólu.

 

Co zawiera Emla?

Stosowanie maści jest bezpieczne natomiast jak każdy lek, również Emla może powodować działania niepożądane, chociaż występują one bardzo rzadko. Najczęściej obserwowanymi działaniami niepożądanymi były reakcje w miejscu zastosowania, w tym zaczerwienienie, zblednięcie, obrzęk, świąd i pieczenie, które mijają w ciągu maksymalnie kilku dni.

Polecane artykuły:

  1. Depilacja laserowa: Dlaczego warto?
  2. Porównanie metod depilacji
  3. Jak działa laser lightsheer?

 

Specjalista Laserowa Depilacja Katowice

mgr Małgorzata Budziosz

Oceń nas

Author Info

Depilacja laserowa Katowice