Zalety i wady depilacji laserowej

Zalety i wady depilacji laserowej

Zalety i wady depilacji laserowej

Depilacja laserowa – jak każdy zabieg kosmetologiczny – posiada zarówno zalety jak i wady. Nie da się jednak ukryć, że tych pierwszych jest znacznie więcej.
Po pierwsze, a zarazem najważniejsze: depilacja laserowa charakteryzuje się wysoką skutecznością. Zabieg ten – jako jedyny – pozwala trwale usunąć włosy ze wszystkich części ciała. Niestety, depilacja laserowa wskazana jest w przypadku ściśle określonej grupy – osób borykających się z nadmiernym i ciemnym owłosieniem, o stosunkowo grubej strukturze włosa. W przypadku jasnych, siwych czy rudych włosków, zabieg ten będzie nieskuteczny.
Po drugie: depilacja laserowa charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Sam zabieg nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Co więcej, pozwala uniknąć niekomfortowych, czasami bolesnych, a także nieestetycznych podrażnień skóry nawet w najwrażliwszych miejscach np. w okolicach bikini.

Zalety i wady depilacji laserowej – trwałość

Tak jak wspomniano na samym początku, depilacja laserowa cechuje się dużą trwałością. Cykl zabiegów pozwala skutecznie wyeliminować zbędne owłosienie raz na zawsze – z koniecznością corocznego zabiegu utrwalającego.
Jeśli chodzi o wady depilacji laserowej, sam zabieg może być w pewnym stopniu bolesny. Osoby szczególnie wrażliwe mogą odczuwać wyraźne szczypanie bądź pieczenie. Aby zabieg depilacji laserowej był maksymalnie skuteczny, niezbędne jest wykonanie pełnego cyklu składającego się z co najmniej kilku wizyt. Jest to spowodowane tym, iż nie wszystkie włoski rosną w tym samym czasie. Laser skutecznie eliminuje włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Dopiero trzeci zabieg jest w stanie usunąć około 90 proc. zbędnego owłosienia.

Zalety i wady depilacji laserowej  – podsumowanie

Wśród wad zabiegu depilacji laserowej wymienia się również konieczność odpowiedniej pielęgnacji skóry bezpośrednio przed wizytą u kosmetyczki. Zabieg wymusza na nas rezygnację z opalania, samoopalacza, wizyt na solarium, depilacji mechanicznej. Finalnie należy wspomnieć, iż są pewne przeciwskazania do wykonywania zabiegu depilacji laserowej. Do trwałych zaliczamy: łuszczycę, bielactwo, ciąże, a także opryszczkę. Dla niektórych wadą jest stosunkowo wysoka cena zabiegu, zależna od partii, którą pragniemy naświetlić, a także naszych indywidualnych uwarunkowań.

Polecane artykuły:

  1. Depilacja laserowa: Dlaczego warto?
  2. Porównanie metod depilacji
  3. Jak działa laser lightsheer?

Joanna Gabor

Specjalistka gabinetu Depilacja laserowa Katowice

 

 

Oceń nas

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA