Rodzaje depilacji bikini 

Rodzaje depilacji bikini 

Rodzaje depilacji bikini

Nazewnictwo rodzajów depilacji części intymnych jest niezwykle ważne, zwłaszcza jak mamy w planach zabieg w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Obecnie wyróżniamy 5 najpopularniejszych, cieszących się dużym zaufaniem klientek, form depilacji bikini: bikini klasyczne, bikini klasyczne – głębokie, depilację francuską, depilację brazylijską oraz depilację Hollywood.

  1. Depilacja klasyczna, zwana również bikini klasycznym to rodzaj depilacji intymnej, który cieszył się popularnością wiele lat temu. Klasyczna forma sprowadza się do usunięcia zbędnego owłosienia wyłącznie z okolic pachwin. Obecnie metoda ta została wyparta przez inne, głębsze metody depilacji.
  2. Bikini klasyczne – głębokie to tradycyjna forma depilacji okolic intymnych, aczkolwiek sięgająca znacznie głębiej, aniżeli przy standardowym bikini. Poza okolicami pachwin depilowane są również częściowo wargi oraz duża część górnej linii bikini. Finalnie całość tworzy wzór trójkąta.
  3. Depilacja francuska cieszyła się ogromnym zainteresowaniem jeszcze kilka lat temu. Prezentowana metoda depilacji, zwana również depilację French sprowadza się do całkowitego usunięcia owłosienia z przody okolic intymnych oraz pozostawienia niewielkiego paseczka włosków łonowych. W przypadku depilacji francuskiej usunięciu ulegają jedynie włoski z przodu, nie zaś z tyłu, na wewnętrznej stronie pośladków.
  4. Depilacja brazylijska przypomina depilację francuską, z tym, iż jest ona znacznie głębsza. Metoda ta uwzględnia redukcję nie tylko całego owłosienia łonowego z przodu, ale również wszystkich włosków z tyłu – pomiędzy pośladkami. Możliwe jest jednak pozostawienie niewielkiego paseczka bądź trójkąta włosków z przodu – jak przy depilacji francuskiej.
  5. Depilacja Hollywood to metoda depilacji części intymnych ciesząca się jak na razie największą popularnością wśród kobiet. Depilacja ta polega na całkowitym usunięciu zbędnego owłosienia – zarówno z przodu jak i z tyłu, pomiędzy pośladkami.

Jaki rodzaj depilacji wybrać?

Rodzaj wybieranej depilacji bikini zależy od indywidualnych upodobań klientki, kroju posiadanego stroju kąpielowego, planów wakacyjnych etc.

 

Polecane artykuły:

  1. Depilacja laserowa: Dlaczego warto?
  2. Porównanie metod depilacji
  3. Jak działa laser lightsheer?

Joanna Gabor

Specjalistka gabinetu Depilacja laserowa Katowice

Oceń nas

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA