Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej

Na samym początku należy nadmienić, iż pierwszy zabieg depilacji laserowej nie eliminuje w stu procentach owłosienia na ciele. Niwelacja włosków jest procesem stopniowym i długotrwałym. Jedna sesja skutecznie usuwa wszystkie włoski znajdujące się aktualnie w fazie wzrostu. Każda wizyta pozwala wyeliminować około 30 proc. widocznego owłosienia. Całkowita niwelacja owłosienia może trwać nawet pół roku. Zabieg należy powtórzyć od 4 do 6 razy, zależnie od indywidualnych predyspozycji każdego Pacjenta, nie częściej niż co 4 do 12 tygodni, w zależności od obszaru ciała.

Po zabiegu depilacji laserowej należy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnacje miejsca usuwania włosków.

  1. Dzień zabiegu depilacji laserowej – w tym dniu należy zrezygnować z gorących kąpieli oraz gorącego prysznica.
  2. Do 4 dni po zabiegu – do 3 – 4 dni po zabiegu nie wolno korzystać z basenu, sauny, kąpielisk etc.
  3. Do 4 dni po zabiegu – w tym samym czasie tj. do 4 dni po zabiegu zabrania się stosowania na skórę w miejscu zabiegu, specyfików zawierających alkohol bądź spirytus, gdyż mogą one podrażnić wrażliwy obszar.
  4. 1 – 2 tygodni po zabiegu – nawet do 14 dni po zabiegu depilacji laserowej stanowczo zabrania się stosowania peelingów, a także poddawania skóry zabiegom złuszczającym.
  5. 2 – 3 tygodnie po zabiegu – do 21 dni po wizycie w salonie kosmetycznym zabrania się eksponować skórę na słońce, a także korzystać z solarium oraz używać samoopalaczy.
  6. Przez około miesiąc od momentu zabiegu wszystkie odsłonięte partie ciała poddane zabiegowi należy dodatkowo chronić przy użyciu kremu z wysokim filtrem – co najmniej SPF 50.

Zastosowanie się do powyższych rad pozwoli uchronić skórę przed ewentualnymi podrażnieniami, a także wpłynie na skuteczność całej kuracji. Ścisłe przestrzeganie tych wskazówek jest również niezbędne, jeżeli zależy nam na szybkiej i bezproblemowej kontynuacji usuwania zbędnego owłosienia.

Oceń nas

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA