Depilator wady i zalety

Depilator wady i zalety

DEPILATOR  WADY I ZALETY

Elektryczny depilator to jedno ze skuteczniejszych urządzeń, sprzyjających domowej epilacji. Chociaż ta niewielka wymiarami maszynka wykorzystywana jest od wielu lat, jej parametry czy wygląd podlegają nieustannym zmianom. Depilacja z użyciem depilatora pozwala nam usunąć zbędne owłosienie na około 5 tygodni. Oczywiście finalny efekt zależy od naszych indywidualnych predyspozycji, w tym prędkości wzrostu nowych włosków, ich rodzaju, koloru i grubości etc.

DEPILATOR – WADY I ZALETY wprowadzenie

Depilacja przy pomocy elektrycznego urządzenia posiada zarówno wady jak i zalety. Korzystanie z wysokiej jakości depilatorów sprawia, że nasza skóra po zabiegu jest gładka, lśniąca i przyjemna w dotyku. Efekt utrzymuje się od 2 nawet do 5 tygodni, a więc najdłużej z wszystkich domowych sposobów depilacji. Po tym czasie można bez większych przeszkód powtórzyć zabieg. Używanie depilatora jest niezwykle proste – wszystkie istotne w tym celu wskazówki zawarte zostały w ulotce dołączonej do produktu przez producenta. Sam depilator jest urządzeniem bezpiecznym dla alergików. Proces redukcji owłosienia odbywa się bez substancji chemicznych bądź uczulających. Proces depilacji – w zależności od miejsca zabiegu – nie trwa długo. Osoby wrażliwe na ból mogą pozwolić sobie na przerwy pomiędzy goleniem. Prezentowana metoda nie podrażnia skóry – masaż po goleniu i specjalny olejek ograniczają powstawanie czerwonych kropek bezpośrednio po zabiegu. Wydatek związany z zakupem depilatora jest spory, aczkolwiek jednorazowy. Dodatkowo, niewielkie wymiary urządzenia pozwalają na jego swobodne przenoszenie np. w torebce.

DEPILATOR – WADY I ZALETY – dyskomfort i ból 

Depilacja przy pomocy depilatora elektrycznego powoduje znacznie większy dyskomfort i ból, aniżeli przy pomocy maszynki. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że z czasem przyzwyczaimy naszą skórę do delikatnych pociągnięć i zwiększymy jej wytrzymałość. Aby ostrze depilatora sprawnie wychwyciło i wyrwało włoski, te muszą być widoczne. Jeżeli zależy nam na nieustannie gładkiej skórze, znacznie lepiej wybrać inną metodę depilacji. Warto wspomnieć również, że depilator może powodować wrastanie włosków. To również uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji. Wśród przeciwskazań zdrowotnych do depilacji wyróżnia się cienką skórę skłonną do podrażnień oraz żylaki.

 

 

Polecane artykuły:

  1. Depilacja laserowa: Dlaczego warto?
  2. Porównanie metod depilacji
  3. Jak działa laser lightsheer?

Joanna Gabor

Specjalistka gabinetu Depilacja laserowa Katowice

Oceń nas

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA