Depilacja woskiem – wady i zalety

Depilacja woskiem – wady i zalety

Depilacja woskiem – wady i zalety

Depilacja to konieczność, z którą nie sposób walczyć. Istnieje szereg więcej bądź mniej skutecznych metod redukcji zbędnego owłosienia – począwszy od kremów, poprzez maszynkę i depilator, a skończywszy na bardziej nowoczesnych sposobach jak depilacja laserowa. Jednym z najskuteczniejszych, aczkolwiek niepozbawionych wad, sposób na usunięcie uciążliwego owłosienia jest depilacja woskiem. Wosk bez wątpienia zapewni nam gładką skórę na dłuższy czas. Dodatkowo, opcja ta jest znacznie komfortowa dla większych partii ciała – bez większych przeszkód może zastąpić depilator czy pastę cukrową. Zabieg z użyciem specjalnego wosku może być przeprowadzany praktycznie wszędzie – na nogach, rękach, pod pachami, na twarzy, a nawet w okolicach bikini. Depilacja ta jest szczególnie pożądana przy regulacji brwi oraz usuwaniu wąsika.

Depilacja woskiem ma zarówno mocne jak i słabe strony. Nie da się ukryć, iż zabieg ten jest stosunkowo tani – na pewno tańszy, aniżeli inne metody usuwania zbędnego owłosienia. W dość krótkim czasie pozwala szybko i skutecznie usunąć włoski nawet z dużych partii ciała. Na uwagę zasługuje także długotrwały efekt – wosk usuwa bowiem włoski razem z cebulkami. Regularne stosowanie depilacji woskiem osłabia włoski, a co za tym idzie, z każdym kolejnym zabiegiem proces ich redukcji jest łatwiejszy i mniej odczuwalny (bardziej komfortowy).

Niestety, depilacja woskiem ma też swoje minusy. Zabieg jest bardzo odczuwalny, a dla osób o szczególnie wrażliwej skórze wręcz bolesny. Bezpośrednio po wizycie w salonie kosmetycznym bądź samodzielnej depilacji w domowym zaciszu skóra jest znacznie podrażniona oraz zaczerwieniona. Mając to na uwadze, lepiej nie wychodzić w tym czasie z domu bądź przynajmniej nie eksponować miejsca zabiegu na działanie promieni słonecznych. Depilacja woskiem jest na swój sposób niebezpieczna. W niektórych przypadkach może doprowadzić do powstania blizn na skutek wrastania włosków. Finalnie należy wspomnieć, iż metoda ta jest stanowczo zakazana w przypadku osób przyjmujących środki zmniejszające grubość skóry, w tym popularne preparaty na trądzik.

  1. Depilacja laserowa: Dlaczego warto?
  2. Porównanie metod depilacji
  3. Jak działa laser lightsheer?

 

Depialcja laserowa Katowice

 

Oceń nas

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA