Depilacja pastą cukrową – wady i zalety

Depilacja pastą cukrową – wady i zalety

Depilacja pastą cukrową

Każdy rodzaj depilacji – czy to depilacja laserowa, usuwanie włosków przy pomocy depilatora, czy też depilacja pastą cukrową – posiada swoje wady i zalety. Pasta cukrowa wykorzystywana jest przy zabiegach depilacji już od kilkuset lat. Co ciekawe, metoda ta cieszy się niesłabnącą popularnością również w Polsce. Jakie są jej wady i zalety?
Depilacja pastą cukrową preferowana jest głównie na Bliskim Wschodzie. Zabieg ten pozwala skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia nawet na 2 – 3 tygodnie, w zależności od indywidualnych predyspozycji. Opisywana metoda jest szczególnie pożądana przez alergików oraz osoby wrażliwe, zmagające się z problemem pękających naczynek krwionośnych bądź żylaków.

 

Depilacja pastą cukrową a inne metody

Pasta cukrowa, w porównaniu do plastrów do depilacji, nie przykleja się do skóry – maź delikatnie okala włoski, a co za tym idzie nie drażni naskórka w czasie ich wyrywania. Zimna pasta niweluje nie tylko ból, ale również podrażnienia i poparzenia skóry. Depilacja pastą jest o tyle dobra, iż można ją przeprowadzać nawet, gdy nasze włoski są krótkie – mają nie więcej niż dwa milimetry. Prezentowana metoda depilacji pozwala zatem na bieżąco niwelować zbędne owłosienie, bez konieczności czekania aż te odrośnie. Pasta cukrowa jest bezpieczna, pozbawiona chemicznych składników oraz alergenów. Mimo że sam proces depilacji wymaga niemałego skupienia i umiejętności, przy odpowiednim przygotowaniu można wykonać go również w domowym zaciszu. Jeśli chcesz, aby twój zabieg wykonany był w profesjonalnym gabinecie przez eksperta to zapraszamy do FIZJODIET MEDICAL SPA.

 

Depilacja pastą cukrową podsumowanie

Każda metoda depilacji ma swoje wady. Przygotowywanie w domowych warunkach pasty cukrowej nie jest proste – wręcz przeciwnie. Wymaga od nas sporej wprawy, zastosowania odpowiednich proporcji i bazowania na pewnym, sprawdzonym przepisie. Prezentowana forma depilacji sprawdzi się przy niwelacji włosków na niewielkiej powierzchni skóry. W przypadku łydek czy przedramion, depilacja ta może być zbyt czasochłonna. Dodatkowo, wadą depilacji pastą cukrową jest również rozjaśnianie skóry. Zawarty w niej sok z cytryny może (aczkolwiek nie musi) rozjaśnić koloryt skóry w miejscu zabiegu.

Polecane artykuły:

  1. Depilacja laserowa: Dlaczego warto?
  2. Porównanie metod depilacji
  3. Jak działa laser lightsheer?

 

Depialcja laserowa Katowice

 

Oceń nas

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA