Co warto wiedzieć przed pierwszym zabiegiem?

Co warto wiedzieć przed pierwszym zabiegiem?

Pierwszy zabieg

Co warto wiedzieć, nim wykona się pierwszy zabieg depilacji laserowej. Przed pierwszym zabiegiem depilacji laserowej nasi specjaliści przeprowadzą konsultację, dzięki której wykonana depilacja będzie bezpieczna i maksymalnie skuteczna.

Wstępna konsultacja

Z każdym pacjentem przeprowadzamy dokładną rozmowę w celu wykluczenia przeciwskazań do depilacji laserowej. Na tym pierwszym spotkaniu prosimy o nie golenie włosów w okolicy, która miałaby być poddana depilacji lub o zostawienie małego nieogolonego obszaru. Pozwoli to na ocenę koloru i struktury włosów i dobranie najlepszych parametrów dla Ciebie.

 

Próby laserowe

W celu dobrania optymalnej mocy zabiegu nasi specjaliści wykonują kilka próbnych strzałów i ocenią reakcję skóry. Zabieg powinien być bezbolesny, powodować lekkie zaczerwienienie w okolicy mieszka włosowego.

Ten pierwszy próbny zabieg depilacji jest najlepszym czasem dla Ciebie na zadawanie wszystkich nurtujących pytań i na rozwianie wszelkich wątpliwości. A co najlepsze? Jest całkowicie darmowy!

Jeżeli po pierwszym, próbnym zabiegu nie pojawiają się żadne niepokojące objawy, nasze specjalistki umówią Cię na właściwy zabieg depilacji, a ty nie będziesz musiała się już martwić o bezpieczeństwo i efekty.

 

PRZYGOTOWANIE PIERWSZEGO ZABIEGU

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej nie wymaga dużego wysiłku. Depilowana powierzchnia powinna być dokładnie ogolona. Miejsce zabiegu nie może też być podrażnione lub przesuszone.

Przed pierwszym zabiegiem i między kolejnymi zabiegami należy pamiętać, aby:

 • nie opalać skóry, minimum 4-6 tygodni przed pierwszym zabiegiem. Im jaśniejsza jest skóra, tym depilacja jest skuteczniejsza. Najlepiej jeśli przed depilacją opalenizna zblednie całkowicie.
 • nie stosować samoopalaczy
 • nie depilować włosów woskiem lub pęsetą
 • nie stosować kremów o działaniu złuszczającym zawierających witaminę C, retinol, kwasy owocowe
  odstawić blokery pocenia, jeśli depilowane mają być pachy
 • zaprzestać stosowania leków i ziół o działaniu światłouczulającym
 • Przed pierwszym zabiegiem nasi specjaliści przeprowadzą z Tobą dokładny wywiad i odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania.

 

Przed pierwszym zabiegiem depilacji laserowej wskazana jest podstawowa wiedza która zapewni bezpieczeństwo zabiegu, komfort, ale przede wszystkim zadowalające efekty skutecznego pozbycie się nie chcianego owłosienia.

 

Polecane artykuły:

 1. Depilacja laserowa: Dlaczego warto?
 2. Porównanie metod depilacji
 3. Jak działa laser lightsheer?

 

 

 

Specjalista Depilacja laserowa Katowice

mgr Małgorzata Budziosz

Oceń nas

Author Info

Depilacja laserowa Katowice