Depilacja laserowa baczków

Depilacja laserowa baczków

Depilacja laserowa baczków

Mówiąc o owłosieniu twarzy nie mamy na myśli wyłącznie wąsika, a więc włosków pojawiających się nad górną wargą bądź w kącikach ust. Równie poważnym problemem są tzn. baczki, a więc owłosienie zlokalizowane  na bocznych granicach twarzy – w okolicach uszu oraz w bliskim sąsiedztwie włosów na głowie. Jeszcze dwieście lat temu – w epoce romantyzmu – baczki były szalenie modne. Bujnym owłosieniem z boku głowy mógł pochwalić się nasz wielki wieszcz Adam Mickiewicz. W dzisiejszych czasach nie jest to jednak preferowany trend. Warto wspomnieć, że baczki, a więc boczne owłosienie twarzy to problem, który dotyka nie tylko mężczyzn, ale również niektóre przedstawicielki płci pięknej. Depilacja laserowa baczków jest jednym z elementów depilacji laserowej twarzy.

 

Dla kogo depilacja laserowa baczków

Usuwanie owłosienia z obszaru baczków wykonywane jest zazwyczaj u fryzjera – przy okazji comiesięcznego podcinania włosów bądź brody. Niewiele osób wie jednak, że regularne podcinanie włosów maszynką – nawet na twarzy – prowadzi do ich wzmocnienia. Tego typu wizyty skutkują zwiększeniem gęstości owłosienia, a także zmianą jego koloru na ciemniejszy. Baczki stają się coraz bujniejsze, co powoduje duży dyskomfort psychiczny, zwłaszcza w przypadku pań. Panowie mają w tym zakresie nieco mniej problemów, gdyż regularne golenie twarzy pozwala im czasowo pozbyć się problemu. Warto nadmienić również, że mężczyzna z bocznym owłosieniem twarzy wygląda nieco estetyczniej, aniżeli kobieta.

Kluczem do pozbycia się zbędnego owłosienia twarzy jest depilacja laserem diodowym. Pełna kuracja składająca się z trzech – czterech zabiegów pozwala raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosków z obszaru baczków. Całość jest bezbolesna, a co więcej – nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

 

Polecane artykuły:

  1. Depilacja laserowa: Dlaczego warto?
  2. Porównanie metod depilacji
  3. Jak działa laser lightsheer?

Joanna Gabor

Specjalistka gabinetu Depilacja laserowa Katowice

Depilacja laserowa baczków
3.6 (72%) z 10 ocen

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA