Depilacja laserowa a zdrowie

Depilacja laserowa a zdrowie

Depilacja laserowa a zdrowie

W XXI wieku, w dobie globalizacji, gdzie rozwój – zwłaszcza medycyny oraz kosmetologii – poczynił ogromne postępy, depilacja (niezależnie od rodzaju) nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia. Depilacja laserowa, a więc najskuteczniejszy rodzaj depilacji jaki do tej pory stworzono, charakteryzuje się maksymalnym bezpieczeństwem, a z racji zaawansowanej technologii i techniki, również wysokim komfortem. Bezbolesny, praktycznie nieodczuwalny dla Klienta, a przy okazji również wygodny – zabieg depilacji dostępny jest praktycznie dla każdego. Jednakże… istnieje kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę decydując się na wizytę u kosmetyczki. Przeciwskazania do depilacji laserowej nie są związane bezpośrednio z kwestiami zdrowotnymi, jednakże ich nieuszanowanie może spowodować chwilowy dyskomfort u Klienta bądź Klientki.

Depilacja laserowa nie jest wskazana przy skórze opalonej, a także pokrytej samoopalaczem bądź bronzerem. Dodatkowo, nie zaleca się jej w przypadku włosów innych, aniżeli ciemny blond i czarne. Wynika to oczywiście z niewielkiej bądź zerowej skuteczności zabiegu. Depilacja laserowa jest stanowczo niewskazana w momencie przyjmowania światłouczulających środków farmakologicznych. W tym przypadku zabieg może doprowadzić do nieprawidłowej reakcji skórnej na skutek światła lasera. Ze względu na zdrowie dziecka, ten rodzaj depilacji nie jest polecany paniom w ciąży. Z obawy o ewentualny stan skór i prędkość jej gojenia nie zaleca się depilacji przy infekcjach bakteryjnych, wirusowych oraz grzybiczych w miejscu wykonywania zabiegu.

Depilacja laserowa a zdrowie – werdykt

Ostatecznie, należy wspomnieć, iż laser nie jest dobrą opcją przy osobach borykających się z chorobami nowotworowymi oraz jednostkami, którym udało się pokonać raka. W przypadku osób chorych bądź po przebytej chorobie zalecana jest konsultacja lekarska. Lekarz prowadzący bądź lekarz rodzinny powinni poinformować Pacjentkę o ewentualnych skutkach zabiegu depilacji laserowej. Finalnie, warto nadmienić, iż depilacja laserowa nie jest wskazana w przypadku osób cierpiących na hirsutyzm spowodowany dolegliwościami hormonalnymi. Przed wykonaniem zabiegu osoby te winny skontaktować się ze swoim ginekologiem.

 

Polecane artykuły:

  1. Depilacja laserowa: Dlaczego warto?
  2. Porównanie metod depilacji
  3. Jak działa laser lightsheer?

Joanna Gabor

Specjalistka gabinetu Depilacja laserowa Katowice

Oceń nas

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA